Claw our way up their system
Repeating simple phrases, someone holy insisted, I want the markings made on my skin to mean something to me again

HomeHome  CalendarCalendar  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
welcome
we are ancients' haven

Az istenek évszázadok óta békében élnek egymással. Nem volt ez mindig így, mielőtt 1220-ban az Istenek Tanácsa létrejött volna, a görög istenek gyakran piszkálták, csatáztak a skandináv istenekkel, az egyiptomiak próbáltak ebből kimaradni, ám Széth úgy gondolta, hogy remek alkalom átvenni a hatalmat, az összes isten felett. Ebben volt társa is, a csalás istene Loki, valamint Árész, mert az utóbbi kedvelte a vérengzést, az pedig hatalmas pusztítással járt volna, ha a három hatalom egymásnak feszül. Ám az egyiptomi isten türelmetlensége miatt hamarabb mért csapást a tanácskozókra, mint az eltervezett időpont. El is bukott a kísérlete, hogy megöli a Tanács fejeit. Persze, a cinkostársait is bemártotta, Árész büntetése hasonló lett, mint Prométheuszé, csak a háborúmániást a világ leghidegebb pontjához láncolták, Héphaisztosz nagyon élvezte a dolgot. Széthet megfosztották a hatalmától, csupán a halhatatlansága maradt meg, egészen addig, amíg be nem bizonyítja, hogy méltó a visszakapására. A triumvirátusból a legjobban Loki járt, vele nem tettek semmit, egyszerűen nem tudták rábizonyítani, hogy valóban benne lett volna a keze az összeesküvésben. Persze, ez nem azt jelenti, hogy megúszta, lehetséges, a két másik isten bosszút forral ellene. Szerencsére a főistenek megegyeztek abban, hogy hol telepednek le. Szétosztották maguk között a világot, sőt az Alvilágban is sikerült megegyezésre jutni. Azóta a béke tartós, vannak rebellisek, akik próbálják a szárnyukat bontogatni, rendszerint le is törik nekik.
log in
welcome back darling

Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
multikapu
Lépj át egy más énedhez!

Név:

Jelszó:

chatbox
at last... drama!

they're here
they are our babies

Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (44 fő) Pént. Márc. 03 2017, 20:52-kor volt itt.
last posts
did you get one?

Hétf. Nov. 20 2017, 19:22

Hétf. Nov. 20 2017, 19:16

Hétf. Nov. 20 2017, 18:39

Vas. Nov. 19 2017, 20:42

Vas. Nov. 19 2017, 14:52

Szomb. Nov. 18 2017, 20:36

Csüt. Nov. 16 2017, 15:37

Szer. Nov. 15 2017, 23:53

Szer. Nov. 15 2017, 20:31

Share | 

Rosalie Edgeworth

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet

skandináv istenség

⌲ Foglalkozás :
Civic studies teacher
⌲ Hozzászólások :
21
⌲ Tartózkodási hely :
London
⌲ Csatlakoztam :
2017. Feb. 16.

TémanyitásTárgy: Rosalie Edgeworth   Pént. Márc. 03 2017, 21:59

Rosalie Edgeworth
Betri er at vera góðs manns frilla enn gift illa.
Sigyn, Ro, Rosie
kortalan
Istennő (skandináv)
Amanda Seyfried
házas
Heteroszexuális
canon
A hűség istennője, Glenr és Sól egyetlen lánya, Loki felesége. Másokban kitartást kelt és erős tűzmágiával bír.

Háttérhatalom ZRT.
- Holnap találkozunk, további kellemes napot, gyerekek! - mosolygok halványan a diákjaimra, de látom a tekintetükön a halvány aggodalmat. Nem vagyok éppen a legjobb formámban ma. Loki... Alistair, egész éjjel nem volt otthon. Már megszoktam, hogy nem ideális a házasságunk semmilyen szempontból. Nem akartam hozzámenni. Kicselezett. De semmi gond most már, mindig azt mondogatom magamnak, hogy minden rendben lesz. Kicsengetnek, én pedig a vérszegény mosolyommal megvárom, hogy kimenjenek a diákok, majd bezárom a termet és lassan besétálok a tanáriba.
Öntök magamnak egy csésze teát és a lyukasórát azzal töltöm, hogy összeállítok egy dolgozatot jövőhétre. Állampolgári ismeretekből dolgozat... milyen ironikus. A munkából anyám hangja zökkent ki.
- Ro! Esetleg egy ebéd? - a tekintetéből tudom, hogy nincs apelláta. Sóhajtok egyet.
- Persze, Kath, menjünk. - fogom a táskám és megyek vele. Legalább ki tudom önteni neki a szívem.
Kezdek belefáradni így ennyi idő után ebbe a mókuskerékbe. A férjem örökös hűtlenségei, a pofátlansága és mindez miért? Mert nem lát az orránál tovább és azt hiszi, hogy nem fog visszanyalni neki az a mondásbéli fagyi. Én hűséges vagyok. Nem kellene talán, de a lényem nem tudom megtagadni sosem. Sosem volt egyetlen afférom sem, csak a két fiam hoztam világra Lokitól. Az az Yggdrasil barma meg szült egy lovat.

Főzés közben halkan énekelgetek. Mint mindig, ha elfeledkezem magamról, azt sem hallom, hogy haza ette a rossz nehézség a férjem. Csak mikor leveszem a tészta alól a gázt és a mosogató felé fordulok, akkor látom meg őt. Hirtelen elönt a pulykaméreg és most nem ússza meg, hogy ne küldjek meg felé egy tisztességes tűzgömböt.
- A Gungnirra mondom, hogy volt pofád egyáltalán hazajönni? - fonom össze a karjaim durcás képpel. Talán jobb lett volna, ha beteljesedik a végzetem. Mármint amit annak hittek. Hogy én leszek a nap, ha anyám fénye kimúlik. De az egész Ragnarök egy színjáték volt. Loki még azt sem értékelte, hogy vigyáztam rá, mikor ki lett kötözve Skadi által.
Mivel érdemeltem ezt ki?
Miért nem látja a férjem, hogy szeretem?

Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése

görög istenség

⌲ Foglalkozás :
∿ FLOTUS ∿
⌲ Hozzászólások :
155
⌲ Tartózkodási hely :
∿ Washington D.C. ∿
⌲ Csatlakoztam :
2017. Feb. 13.

TémanyitásTárgy: Re: Rosalie Edgeworth   Szomb. Márc. 04 2017, 00:03

elfogadva
welcome to our family
Azt kell mondjam, hogy csodálom a hűségedet. Mármint Ereboszt azonnal kitettem, amikor egy halandóval hentergett. Erre te türelmesen várod a férjed, aki olyan vak, mint egy bányaló, vagy csak nem volt gyerekszobája, fogalmam sincs. Remélem hamar megoldódik a dolog, bár egy ideje már ez megy, ki tudja mi történik..
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése

Rosalie Edgeworth
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal