Claw our way up their system
Repeating simple phrases, someone holy insisted, I want the markings made on my skin to mean something to me again

HomeHome  CalendarCalendar  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
welcome
we are ancients' haven

Régestelen rég történt ez, három isten úgy döntött leigáznak mindenkit, mi több egymást is. De erre még nem került sor. Odin fiatal volt, és becsvágyó, Zeusz éppen akkor nyerte meg a Titánok Harcát, duzzadt benne a harci szellem, s volt Ré. A kakukktojás. Ő nem akart háborút, viszont az övéit előtérbe helyezve, és hogy ne essen bajuk belement a triumvirátusba. Leigáztak minden más isteneket, akik ellenszegültek kegyetlenül kivégezték, vagy a Tartarosz mélyére száműzték őket, aminek a vezetője nem igazán örül, viszont nem tudott ellenük tenni semmit. Beletörődött a sorsába, végzi a dolgát a mai napig. Így maradtak fent a görögök, a skandinávok, és az egyiptomiak, vértengert hagyva maguk után. Illetve a skandináv isteneknek megvolt a saját bajuk a Ragnarök, ami szintén sok halállal zárult, utána pedig feltámadtak, s folytatták dolgaikat. Ezáltal óvatosabbak lettek, nem keresték a bajt. Egészen mostanáig. Kivételes bajkaverők mindenhol akadnak. 2018-ban járunk, Japán egyik kietlen szigetén, három alak ácsorog a sötétben, az esőben, ami őket nem éri. Újabb triumvirátus született, ám nem a békéért, harcolni akarnak, lelökni a trónról az eddigi főisteneket, pusztulást, káoszt akarnak látni. Amiben a közelgő veszély szintén az ő oldalukat erősíti, Jörmungdar az óriáskígyó felébredt hosszú álmából, testvére Fenrir pedig fel akarja falni a Napot…
log in
welcome back darling

Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
multikapu
Lépj át egy más énedhez!

Név:

Jelszó:

chatbox
at last... drama!

they're here
they are our babies

Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (44 fő) Pént. Márc. 03 2017, 20:52-kor volt itt.
last posts
did you get one?

Vas. Ápr. 15 2018, 16:54

Csüt. Ápr. 12 2018, 19:22

Csüt. Ápr. 12 2018, 17:06

Kedd Ápr. 10 2018, 20:42

Hétf. Ápr. 09 2018, 20:36

Hétf. Ápr. 09 2018, 15:08

Vas. Ápr. 08 2018, 22:32

Vas. Ápr. 08 2018, 21:47

Vas. Ápr. 08 2018, 20:52

Share | 

Cyrus & Elizabeth

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
SzerzőÜzenet

⌲ Hozzászólások :
19
⌲ Csatlakoztam :
2017. Oct. 30.

TémanyitásTárgy: Re: Cyrus & Elizabeth   Pént. Feb. 09 2018, 20:54

Szaporán emelkedik és süllyed a mellkasom, mikor a másik vizet ér, kifújom a levegőt, letörlöm a késről a vért és elteszem a fegyvert.
- Nem vicceltem, addig menj innen, míg megteheted. - szólalok meg, azután hátat fordítok neki és az autó felé lépkedem.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése

legendás lény

⌲ Foglalkozás :
egyetemista - fekete özvegy
⌲ Hozzászólások :
23
⌲ Csatlakoztam :
2017. Oct. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Cyrus & Elizabeth   Pént. Feb. 09 2018, 20:59

- Elég szarul fejezed ki a szerelmedet, te gyökér - kiabálok utána, s minden egyes szót jól kihangsúlyozok, hogy mindenképpen célt érjenek. Bár vadász, de nem hiszem, hogy igazán tudna ártani nekem. Ahhoz túl régóta kerget, s látva szemeit, tudom hogy kifejezetten élvezi. Akárcsak én. Bár nekem legalább van annyi eszem, hogy nem lépem át a kimondatlan határokat. De ő.. Kettőt is átlépett ma, s ezzel kivívta azt, hogy űzött vaddá váljon.

⌲ Hozzászólások :
19
⌲ Csatlakoztam :
2017. Oct. 30.

TémanyitásTárgy: Re: Cyrus & Elizabeth   Szer. Feb. 14 2018, 20:29

Tényleg itt akartam hagyni... Már a kocsiajtót nyitom, mikor a lány szavai elérnek hozzám és zsigerből torpanok meg. Szerelem? Iránta? Lassan fordulok meg, mozdulataim darabosak, mintha a testem és lelkem közötti konfliktus vírusként rombolná a rendszert. Hol van a bizonyosságom? A szilárd elhatározás, amelyben két pillanattal ezelőtt még erőteljesen hittem? Fel sem fogom a következő perceket, szinte kívülről követem figyelemmel, ahogyan megindulok a víz felé és a hullámok között eszmélek fel.
- Azt hiszed nekem ez ilyen egyszerű? - szegezem a kérdést a lánynak, és nem jut el a tudatomig, milyen ostoba lépést követtem el, mikor a másik felségterületére merészkedtem ezzel a bravúros vízbevetődéssel.
Bár, ha itt ér a vég, legalább tényleg pontot teszünk a játszmánk végére.
- Bármi is van köztünk, olyan... akár a drog. Tudom, hogy mérgez és lassan gyilkol, de... nem könnyű leállni vele. - vallom be.

legendás lény

⌲ Foglalkozás :
⌲ Hozzászólások :
23
⌲ Csatlakoztam :
2017. Oct. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Cyrus & Elizabeth   Szer. Feb. 14 2018, 21:05

Nézem, ahogy távozik, s lemondóan sóhajtok egyet. Sosem fogom megérteni, hogy mi folyik kettőnk között. Lassan csapkodok, hogy fenn maradjak a felszínen, szemeimet nem veszem le róla, látni akarom, hogy hátrahagy és ez úgy teszi meg, hogy vissza se néz. De nem. Ő neki meg kell lépnie a harmadikat is, mely a határainkon túl terül el. Tátott szájjal nézem, ahogy beugrik, s pár csapással távolodom tőle, mert egy kissé megijeszt.
– Nem úgy tűnsz, mint akit nagyon gyötörne – fújok felé, s mihelyt leesik, hogy bizony most nem az ő felségterülete, közeledem hozzá. – Hát kérd azt, hogy ne engem kelljen figyelned – közelebb, egészen addig, hogy a távolság szinte megszűnjön közöttünk. – Vagy tedd meg végre azt, amit kell. Kapj el, vigyél be, nyúzzatok meg – bármit is csinálnak. Voltam már bent, de valami szerencsés véletlennek köszönhetően még mindig itt rontom a levegőt. – Nem akarlak bántani – sóhajtom a szavakat egészen közel az arcához. Igaza van, ez méreg, s egyikünknek sem tesz jót.

⌲ Hozzászólások :
19
⌲ Csatlakoztam :
2017. Oct. 30.

TémanyitásTárgy: Re: Cyrus & Elizabeth   Szer. Feb. 14 2018, 21:22

Pontosan tudom milyen veszélyes, hogy ennyire szeszélyes. Változékony, akár a tenger, s a mélységben olyan dolgok rejtőzhetnek, amiket jobb nem megbolygatni. De már nem rémiszt meg a sötét, egy részem talán éppúgy abban él, mint Elizabeth is, meg nem értetten, kívülállóként. Úgy viselkedem, mintha különb volnék, több nála, de ha szembenézek a valósággal, rá kell ébrednem, az emberek szemében szörnyeteg vagyok. Csak míg Ő szabadon él, rám nyakörvet húztak, én pedig engedelmesen tűröm ezt a láncot.
Csak mióta ő itt van az életemben... feszegetem a határokat, a gúzs a húsomba mar, fojt és visszatart.
- Milyen ócska játéka ez a Sorsnak. - mormolom az orrom alatt, tekintetem az ő íriszeit keresi, lehelete az arcomat csiklandozza.
Meg sem kéne erőltetnie magát, ha most akarná elvenni az életemet. Soha máskor nem éreztem ekkora hajlandóságot a megadásra.
- Talán, ha egyszer leéltük ezt az életet, a következő kegyesebb lesz velünk. - jegyzem meg, ujjaimmal finoman cirógatva meg az arcát, félresimítva egy nedves hajtincset.

legendás lény

⌲ Foglalkozás :
⌲ Hozzászólások :
23
⌲ Csatlakoztam :
2017. Oct. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Cyrus & Elizabeth   Szer. Feb. 14 2018, 21:28

A sors fintora kegyetlen játéka, vagy csak az Istenek élvezetét szolgáló műsor ez. Bábok vagyunk mindketten, s ez ellen keveset tudunk tenni. Pedig úgy tűnik igyekszünk, legalábbis próbálkozunk.
– Másik élet? – halkan felnevetek. – Azt hiszed, hogy nekem, azok után, amiket ebben tettem, jár még egy? – tovább kuncogok, majd egy kevéske vizet fröcskölök az arcába.
– Miért ne lehetne ebben az életben? – higgadok le végül, s komolyság csillan a szememben. Tényleg érdekel, hogy ebben miféle nézőpontot lát, hátha találunk valami utat, ami nem annyira kusza, mint az eddigi.

⌲ Hozzászólások :
19
⌲ Csatlakoztam :
2017. Oct. 30.

TémanyitásTárgy: Re: Cyrus & Elizabeth   Szer. Feb. 14 2018, 21:41

- Valamiben hinnem kell, Lizzy. - megingatom a fejemet, és mielőtt gyászosabbá válna a pillanat, a lány vízzel fröcsköl le, a kuncogása pedig engem is mosolyra késztet.
Kell, hogy legyen valamiféle megváltás, kell, hogy eljöjjön az a pont, ahol mi megpihenhetnek a hozzánk hasonlóak. A következő kérdése újfent kibillenti alólam a talajt, és bár lenne a tarsolyomban erre egy előregyártott válasz. Olyan, ami ténylegesen lefedi a kérdést.
- Attól függ mit vagyunk hajlandóak feláldozni, elengedni. Hogy egyáltalán a tetteink és a következmények hagynak e minket továbblépni. - vállat vonok, hagyom, hogy a víz fenntartson a felszínen, nem kapálózom.
A vadászcsaládok biztosan nem engednék, hogy csak úgy otthagyjam őket, és Ficánka sem ma született bárány. Minden sarokra jut egy-egy rosszakarónk.

legendás lény

⌲ Foglalkozás :
⌲ Hozzászólások :
23
⌲ Csatlakoztam :
2017. Oct. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Cyrus & Elizabeth   Szer. Feb. 14 2018, 21:51

Szám rándul egyet, a becézés hallatán, de most elengedem azt késztetést, hogy a vízbe fojtsam érte.
– Hát nekem nincs mit hátra hagyni – félszegen elmosolyodom. – Szóval nálam ez simább dolog, mint neked – csak akarni kell, vagy hogy is mondják ezt. Bár teljesen értem én, hogy ez nem lehet olyan könnyű neki. Egy olyan múltú családnál, mint náluk, lehet én sem próbálkoznék a lázadással. Tuti minden sarkon van olyan, aki szívesen elkapná és kibelezné. Mondjuk ez legalább közös bennünk.
– Tudod, még sosem köszöntem meg, hogy a magad módján védesz – mert ez így van. Ha csak tudatalatt is, de így van.

⌲ Hozzászólások :
19
⌲ Csatlakoztam :
2017. Oct. 30.

TémanyitásTárgy: Re: Cyrus & Elizabeth   Szer. Feb. 14 2018, 22:02

Kezeimmel lustán hajtom magam körül a vizet, csöndesen hallgatva a lányt, noha most egyikünk sem kifejezetten szószátyár. Tökéletesen tisztába vagyunk a helyzetünkkel, a körülményeinkkel, amik fölött oly kevés hatalmunk van, megváltoztatni azokat még kevesebb... Mi marad hát? Az egyetértés szűkszavúsága, talán egy csöpp belefásultság.
- El se kezd, mert az valahogy nem te lennél. - legyintek egyet, azután veszek egy mély levegőt, kissé alámerülök és csak azután bukkanok fel.
- És akkor nekem is meg kéne köszönnöm, hogy nem öltél meg, mikor esélyed volt rá. - húzom el a számat, végül elmosolyodom.
- Nyálasok vagyunk. -

legendás lény

⌲ Foglalkozás :
⌲ Hozzászólások :
23
⌲ Csatlakoztam :
2017. Oct. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Cyrus & Elizabeth   Szer. Feb. 14 2018, 22:07

– Ami késik.. – nem bántanám, megannyiszor elmondtam már neki, s nem akarom megszegni ezt. Persze volt és lesz is olyan alkalom, mikor védenem kell magamat, így megsebesül, ahogy én is. Ettől függetlenül halálos sebesülést nem adnék neki.
– Biztos valami hal nyálazott össze, mert nem tőlem vagy az – nevetni kezdek. Azt akarta, hogy ez az egész megtörjön, hát tessék, gondoskodom én arról, hogy hamar elillanjon az a hangulat, melyet láthatóan egyikünk sem tud kezelni.
– Talán ideje lenne kikászálódni – pillantok a stég irányába. Engem nem zavar a víz, de kellemetlen lenne, ha megfázna vagy baja lenne.

⌲ Hozzászólások :
19
⌲ Csatlakoztam :
2017. Oct. 30.

TémanyitásTárgy: Re: Cyrus & Elizabeth   Szer. Feb. 14 2018, 22:15

Hosszú idő óta most először nem érzem a görcsös kötelességtudatot, nem játszom a szabályok szerint létező katonát. Valahogy még szétfagyni a tengerben is kellemesnek tűnik ebben a percben, itt. Vele. Na jó, tényleg bezavarhatott valami hal, mert az ilyesfajta gondolatok nem jellemzőek rám.
- Te is jössz? - szegezem a kérdést Ficánkának, és magam sem tudom eldönteni, mégis milyen válasznak örülnék a leginkább.
Vagy mégis, de ezt beismerni, más lapra tartozik.
- Inni akartunk egyet, nem? Ismerek ennél illusztrisabb helyet is, ahol... megszárítkozhatunk. - teszem hozzá, bár erre talán csak nekem van szükségem.

legendás lény

⌲ Foglalkozás :
⌲ Hozzászólások :
23
⌲ Csatlakoztam :
2017. Oct. 28.

TémanyitásTárgy: Re: Cyrus & Elizabeth   Szer. Feb. 14 2018, 22:22

– Hát, persze - bár élvezem a vizet, annyira azért mégsem vágyom most rá. Van egy hőmérsékleti fok, melyet már az én hátsóm se visel el. Ez pedig már éppen azt súrolja.
– Az ital legalább felmelegít, s az kifejezetten tetszik, hogy nem erre a lepratelepre kívánsz beinvitálni – el is kezdek kifelé haladni. S akkor jövök rá, hogy mennyire hülye ötlet volt beleugrani a vízbe. Hiszen a téli levegő, nem igazán haverja a vizes ruhának és bőrnek. Ahogy kiemelkedek a vízből máris rákezdek a didergésre.
- Hova megyünk?
Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: Cyrus & Elizabeth   

Cyrus & Elizabeth
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2