We went all out to win
Sing your life’s anthem as if it’s in full bloom, polish up every single diamond and hold it in your heart

KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
welcome
we are ancients' haven

Az Istenek Tanács nem olyan régen ült össze, hogy végre megvitassák a Káosz utáni zűrzavart, illetve fényt derítsenek néhány dologra, amit nem tudtak, vagy csak kevesen. Ilyen volt Zeusz halála is, amint megtudták ki is tette néhányan ott hagyták az ülést, mint Hádész, Poszeidón, akik szerint nem Kratoszt illette ez a dicsőség, ahogy az sem tetszett sokaknak, hogy Héra is meghalt Nüx keze által. A titánok is visszakapták az erejüket. Az egyiptomiak sem tétlenkedtek, a főistenüket Rét kivégezték, nem halt meg, sokkal rosszabb érte őt, démonná vált. Nekik is muszáj volt átrendeződniük, ezért lett Ízisz és Ozirisz a főistenük. Fenrir és Jörmungandr becsörtetett a Tanács helyszínére ledobták Frigga és Odin testét, ami maradt belőle, a helyszínen tartózkodó istenek megrökönyödtek, de a skandinávok már fel voltak készülve erre hiszen a Nornáktól megkapták a jóslatot több száz évvel ezelőtt. Baldurt nevezték ki a főistenüknek. A kisebb panteonoknak sikerült területeket kicsikarniuk, Awilix és Kukulkan megkapta Mexikót, helyet kaptak a Tanácsban, ahogy a többi főisten is, így a kelták is lecsillapodtak, valamint az indiaiak is csendben maradtak, ki tudja meddig? Egy biztos, az emberek és istenek a békeidőket élvezik.
log in
welcome back darling

Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
multikapu
Lépj át egy más énedhez!

Név:

Jelszó:



chatbox
at last... drama!

they're here
they are our babies

Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (56 fő) Szer. Ápr. 17 2024, 22:59-kor volt itt.
last posts
did you get one?

Mannis Drake
Pént. Júl. 03 2020, 20:20

Eun Ae Seo
Vas. Jún. 28 2020, 21:31

Ran Bousaid
Vas. Jún. 28 2020, 20:58

Jin Ae Yeon
Vas. Jún. 28 2020, 20:47

Kenji Hanazono
Hétf. Jún. 22 2020, 18:55

Jasmine Ingram
Vas. Jún. 21 2020, 17:00

Sun Jung Lee
Kedd Jún. 16 2020, 23:15

Arthur Strong
Kedd Jún. 16 2020, 21:38

Annalee McLoughlin
Pént. Jún. 12 2020, 16:59


Megosztás
 

 Khonsu

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Garsif Ayhan Faraon
Garsif Ayhan Faraon

egyiptomi istenség

⌲ Foglalkozás :
basszusgitáros
⌲ Hozzászólások :
3
⌲ Tartózkodási hely :
Kairo
⌲ Csatlakoztam :
2019. Sep. 02.

Khonsu Empty
TémanyitásTárgy: Khonsu   Khonsu EmptyHétf. Szept. 02 2019, 18:57

Garsif Ayhan Faraon
The moon is friend for the lonesome to talk to.
Khonsu, Holdacska
kortalan
Egyiptomi istenek
Jason Momoa
Házas
Heteroszexuális
canon/keresett
Khonsu, az Egyiptomi Hold isten. Gyakran az ifjúság és a gyógyítás isteneként is megjelenik, a szellemi gyógyulásért felelős. Thottal az idő múlásáért felelős, így idősisten is lesz belőle. Neve "Vándorlót" jelent, mivel éjszakánként az égen vándorol.
Dióhéjban ez lennék én.

useri információk
A Hold állandó, és mégis folyamatosan változik. Legalábbis ez a szólásmondás járja, szinte mindenhol a világban, és van is benne valami. Nem vagyok túl szeszélyes, de van az a pont, amikor én is kijövök a béketűrésből.
Pontosan ilyen volt, amikor az első egyiptomiak nem készültek fel időben az áradásra. Pedig, szóltunk nekik, Thot is többször sugallta, hogy a Nílus kiárad, és elönti a földeket, ehhez képest, ott álltak, mint egy rakás szerencsétlen, és minket vádoltak.
- Megmondtuk, hogy ez lesz! -kiabáltam a pappal, aki épp rajtam kért számon a dolgot.
- Nem mondtátok, uram! -kiabált vissza, mintha nem az egyik istenével beszéln épp. - Az istenek hibája az egész! Pusztulást akarak küldeni Egyiptomra, soha nem foglalkoztak velünk!
Hirtelen elöntötte az agyamat a szar, és elkaptam a pap nyakát. Ez már olyan szemtelenség, amit nem tolerálok, senkitől.
- Ha még egyszer megengeded magadnak, ezt a hangot velem szemben, azt is megbánod, hogy megszülettél! Világos voltam?
- Vi...világos! -hebetgeg liluló arccal.
Ahogy elengedtem, dühösen kiviharzottam a templomból. A lépcső tetején figyeltem az elárasztott földeket, én tudtam, hogy minden rendben lesz, ha elvonul az ár, de az emberem még most sem bíztak bennünk.

###

AZ emberi ostobaság volt az, ami nagyon sokszor felűzött a piramis tetejére. Odafent tiszta volt a levegő, csendes és hűvös, nem zavartak az emberek, magam lehettem a gondolataimmal. Már feljutni a tetejére sem volt egy egyszerű feladat, még egy istennek is fárasztó. Ez is egy olyan építmény, amivel az emberek hozzánk akarnak hasonlítani, de képtelenek voltak rá. Nem számított, milyen magasra emelték a piramisokat, az isteneket sosem érthették el. Akkor sem, ha arannyal ékesítették az építményt.
Ki gondolta volna, hogy éppen a Gízai nagy piramis csúcsán fogom megismerni Őt. A Nagy Ő-t, aki megváltoztatja majd az életemet. Pedig nem voltam soha az a házasodós fajta, de mikor megláttam, az volt az első gondolatom, hogy ezt a nőt gondolkodás nélkül feleségül venném.
Nem volt nehéz megállípatani, hogy medjay, elég nyilvánvalóan látszott rajta. A jó kérdés csak az volt, hogy mit keres itt, a piramis tetején, ahol a madár sem jár. Felhúztam magam, hogy szilárd talajt érhessen a lábam, majd rá mosolyogtam.
- Igazán remek nap ez egy kis piramis mászásra, nem igaz?
- Hmm...igen...- válaszolta ő szűkszavúan.
Inkább lehuppantam az egyik kő szélére, és jelentőségteljesen bámultam a városra, mint aki valami nagyn nagy dolgot tud. Ez persze kíváncsivá tette, és leült mellé.
- Egyébként...Khonsu a nevem -mosolyogtam rá, és végre kaptam egy mosolyt viszonzásul.
- Nagyon örülök! - mondta végül mosolyogva, és a mosolya fényesebben ragyogott, akár a nap.

###

Nagyon hosszasan tudnék beszélni róla, hogy mi történt aznap délután, ami már az estébe is bele nyúlt, de nem fogok. Legyen elég annyi, hogy szerelmes voltam, amikor elváltak útjaink. Újra látni akartam, kerestem az alkalmat, és meg is találtam. És ahogy egyre több időt töltöttünk együtt, mind a ketten annál inkább szerelmesek lettünk. Végül is úgy döntöttünk, össze házasodunk. Nem volt nálam boldogabb a világon. Ő volt a Nap, a Hold és a csillagok, minden, amiért érdemes volt élni, minden, amit valaha akartam. Boldog voltam, sosem hittem, hogy lehetek valaha boldogabb, de Ré más utat szánt nekünk. Fel sem foghattam igazán, mint is jelent az, hogy minen reggel úgy édredek, hogy a szeretett nőt tartom a karomban, és hogy minden ébre pillanatomban mellettem van. Ré elvette őt tőlem, én pedig kétségbe esett keresésbe kezdtem. De nem találtam őt, nem számított, milyen éles szemmel kémlelem a Földet, mennnyi időt töltök az égen.

###

Több ezer év telt el azóta, de nem adtam fel a keresést. Nem néztem azóta más nőre, pedig jelentkező lett volna bőven. AZ én szívem csak a feleségemé, és soha nem is lesz másé, akkor sem, ha most, mivel zenészként tevékenykedem, jutna minden ujjamra legalább két nő. Nem adtam fel, hogy megtaláljam a kedvesem, aki mindennél többet jelentett nekem, és hogy újra együtt legyünk. Nem számít, mennyit kell vándorolnom, és mennyi energiát emészt fel. Vissza kell kapnom őt.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Anonymous

Vendég


Khonsu Empty
TémanyitásTárgy: Re: Khonsu   Khonsu EmptyKedd Szept. 03 2019, 00:46

elfogadva
welcome to our family
Szép ecsém, neked lehet valami szupererőd/szuperbalszerencséd.
1, megtalálod életed asszonyát
2, EGY PIRAMIS TETEJÉN
3. elveszíted életed asszonyát
4, miért olvasod ezt a felsorolást, amikor menned kéne foglalózni és megkeresni Sitrát, de most komolyan
Vissza az elejére Go down
 
Khonsu
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Ancients' Haven :: Karakter részleg :: Tagjaink :: Istenek :: egyiptomi istenek-
Ugrás: