We went all out to win
Sing your life’s anthem as if it’s in full bloom, polish up every single diamond and hold it in your heart

KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
welcome
we are ancients' haven

Az Istenek Tanács nem olyan régen ült össze, hogy végre megvitassák a Káosz utáni zűrzavart, illetve fényt derítsenek néhány dologra, amit nem tudtak, vagy csak kevesen. Ilyen volt Zeusz halála is, amint megtudták ki is tette néhányan ott hagyták az ülést, mint Hádész, Poszeidón, akik szerint nem Kratoszt illette ez a dicsőség, ahogy az sem tetszett sokaknak, hogy Héra is meghalt Nüx keze által. A titánok is visszakapták az erejüket. Az egyiptomiak sem tétlenkedtek, a főistenüket Rét kivégezték, nem halt meg, sokkal rosszabb érte őt, démonná vált. Nekik is muszáj volt átrendeződniük, ezért lett Ízisz és Ozirisz a főistenük. Fenrir és Jörmungandr becsörtetett a Tanács helyszínére ledobták Frigga és Odin testét, ami maradt belőle, a helyszínen tartózkodó istenek megrökönyödtek, de a skandinávok már fel voltak készülve erre hiszen a Nornáktól megkapták a jóslatot több száz évvel ezelőtt. Baldurt nevezték ki a főistenüknek. A kisebb panteonoknak sikerült területeket kicsikarniuk, Awilix és Kukulkan megkapta Mexikót, helyet kaptak a Tanácsban, ahogy a többi főisten is, így a kelták is lecsillapodtak, valamint az indiaiak is csendben maradtak, ki tudja meddig? Egy biztos, az emberek és istenek a békeidőket élvezik.
log in
welcome back darling

Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
multikapu
Lépj át egy más énedhez!

Név:

Jelszó:



chatbox
at last... drama!

they're here
they are our babies

Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (56 fő) Szer. Ápr. 17 2024, 22:59-kor volt itt.
last posts
did you get one?

Mannis Drake
Pént. Júl. 03 2020, 20:20

Eun Ae Seo
Vas. Jún. 28 2020, 21:31

Ran Bousaid
Vas. Jún. 28 2020, 20:58

Jin Ae Yeon
Vas. Jún. 28 2020, 20:47

Kenji Hanazono
Hétf. Jún. 22 2020, 18:55

Jasmine Ingram
Vas. Jún. 21 2020, 17:00

Sun Jung Lee
Kedd Jún. 16 2020, 23:15

Arthur Strong
Kedd Jún. 16 2020, 21:38

Annalee McLoughlin
Pént. Jún. 12 2020, 16:59


Megosztás
 

 Khalid Oberon Bousaid

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Khalid Bousaid
Khalid Bousaid

egyiptomi istenség

⌲ Foglalkozás :
Történelem professzor
⌲ Hozzászólások :
1
⌲ Tartózkodási hely :
Kairó
⌲ Csatlakoztam :
2019. Aug. 08.

Khalid Oberon Bousaid Empty
TémanyitásTárgy: Khalid Oberon Bousaid   Khalid Oberon Bousaid EmptyCsüt. Aug. 08 2019, 22:54

Khalid Oberon Bousaid
I take one step forward, and two steps back, it's always been like that
Khalid, Obi, Thot
kortalan
egyiptomi isten
Michael Fassbender
házas
heteroszexuális
canon
Az írás, a bölcsesség és a tudományok istene, az írnokok pártfogója. A női aspektusa a felesége, aki a világ egyensúlyáért felel, ő maga pedig a problémamentességért a halandóik és az egyiptomi istenek között. Neki tulajdonítanak mindent ami tudományos, legyen az matematika, csillagászat, sőt még a mágiát is. A varázserejét egyetlen utódja örökölte, akinek az erejét egy nyaklánccal tartja kordában. Nincsenek szülei. Az egyiptomiak úgy tartották, hogy az ő munkássága nélkül a világ létezhetetlen, mert ő számította ki a teremtést magát, a felesége pedig az akaratával és törvényeivel fenntart mindent, valamint az égitestek mozgatását is neki rótták fel. A hatalmát Rével és Ozirisszel egyenértékűnek vélik, a lelkek mérlegelésekor ő maga ugyanannyit nyom a latba, mint hitvese, ezért is az Alvilágban erősebb, mint a felszínen. Szent állata az íbisz, mivel a holdra emlékeztet a csőre. Talán. Kipattintott egy leányt az elméjéből, még mielőtt az menő lett volna. Szesat miatt egyszer bosszút akart állni rajta Ma'at. De csak akart.

all my problems are my wife and my kids
- Amenophis! - keresem a nevelt fiamat a templomban. Még mindenki az igazak álmát aludja, tudván, hogy a mai nap fontos, kipihenten és mentálisan a legjobb formában kell lenni. Antef, második a nevén látogatása a halandók számára fontos dolog. Én pedig Anubisz öt éves fiát próbálom terelgetni, de akár egy hadsereg macskám is lehetne néha. Ahogy ki van számítva, apósom fénye elkezdi beragyogni a földet, hamarosan mindenki talpon lesz. Addig kell elmagyaráznom neki, hogy a mai nappal mi a baj.
A fiút egyik pap sem tudta elkapni amikor kellett volna, én pedig nem teleportálhattam utána. A Sors akarja, hogy a gyermek szaladjon. Ahogy visszahozza a medjay a fiamat, illedelmesen biccentek felé. Érzem rajta, hogy nem ember, de szerintem ő is tudja, hogy én ki vagyok.
- Köszönöm a szolgálatodat, Menhit. - csak az elméjébe sugárzom a mondandómat, ez a mi kis titkunk marad. A nap hátralevő részét úgyis hozzácsapódva fogja tölteni a gyermek, hiába mondok neki bármit is.

- Halott királyok és élő istenek... - ingatja meg a fejét mellettem Szesat egy halk sóhajjal, ahogy bejelentik I. Széthi halálát a népnek is nyilvánosan. A gyerek még olyan naiv, pedig mióta már, hogy kigondoltam őt, hogy ne egyedül kelljen írnom. Maat nem volt boldog. De végül belátta ő is, hogy a tettemnek nem ellene volt oka, hanem annyira megindult az írástudomány, hogy jobbnak véltem, ha van saját istennője az írásnak magának. Néha túl sok a dolgom. Engem most a nép siralmán kívül más dolog érdekel. Az Alvilágban egy lélek a mérlegelésünk ellenére démonná lett. Éreztem egy hullámot elindulni, ami messze a jövőben fog majd hatást elérni. De van még ott tényező, amelyik most nem létezik, nem jött el az ideje.
- Min merengsz, atyám? - lengeti meg a kezét az arcom előtt Szesat, én pedig nem is pislogok rá.
- A halott királyokon, leány. A királyoknak az a dolga. Megszületni, meghalni, megmérettetni a mérlegen és átadni a trónt. Ezt a királyt a fia követi, aki nagy király lesz majd.
- Ha te mondod... - forgatja meg a szemeit.

A nejem sosem mondta ki szóban, hogy megbocsátana nekem Szesat létezése miatt, de sajátjaként nevelte velem őt. Nekem sosem adatott meg, hogy szülőm legyen, de megfogadtam még Maatnak is, hogy ha ebbe a házasságba gyerek kerül, az tisztes és méltóságteljes nevelést kap. Maat és én össze vagyunk kötve. Nem kötelesség által, hanem azért, mert mindketten a világ rendjével vagyunk megbízatva. Én megalkottam és megalkotom belé ami kell, ő pedig megtöltötte a létezés szabályaival, amit együtt tartunk fent. Egyik nincs a másik nélkül. Érzem amikor Alexandria felé veszi az irányt. Magányt keres? Társaságot? Nem tudom. De nekem kötelességem követni őt és a hozzám külsőre leghasonlóbb halandót megszállni. Asszonyom pedig nekem - hiába nem volt fogalma sem róla -, nem tud nemet mondani.
Az éjszaka eredményét hordozta a szíve alatt és rettegett, hogy mit fogok szólni. Sajnos nagyon sokáig nem fogja tudni, hogy Sitra, mert ezt a nevet szánja neki, nem egy félisten lesz majd. Ez pedig elszomorít. De ez a világ rendje.

- Uram. - hajol meg illedelmesen a kislány, nincs még hét éves sem, ahogy meglát a lovon és meglátja a bőrjelzést rajtam, ami medjayok sajátja.
- A szüleid itthon vannak? - kérdezem meg tőle, ahogy összetalálkozik a pillantása az enyémmel. Hogy nem látja az anyja, hogy nem rá hasonlít. Mármint Maat. Sitra bevezet a "szülei" kunyhójába. Én pedig elindítom a lányom Sorsát. Elviszem őt a medjayokhoz.
Tizennégy éves korára úgy forgatja a kardot, mint aki azzal a kezében született. Mestergyilkos, halk, hatékony, minden idegvégződése Kleopátrát szolgálja. Én nekem pedig láthatatlanul kell végignézem, ahogy az első komolyabb beszélgetést megejti vele az anyja. Megkapja a kiborulást és az első hieroglifákat amik az identitásáról szólnak, nem csak a csatáiról. Ott a Pharosz tetején sír, már egyedül, amikor átölelem és megkapja az én áldásomat is. Az áldásom rejteke alatt pedig a nevemet magára, mint apja és nyakláncot, amit nem vehet le magáról. Ezért magával Héphaisztosszal szövetkeztem. Ameddig mi nem döntünk úgy, addig félisten marad. És senki más nem tudhat a valódi származásáról. Az anyja sem.

2018

A világ egyik nagy pusztítóereje a feleségem, amikor pipa. Rám rúgta a tanári szobám ajtaját. Mondjuk nem sok érdekeset láthat, az egyenleteimen kívül. Matematikát és történelmet tanítok most. Érdeklődő mosollyal pillantok fel rá, ő pedig elkapja a torkomat.
- Értem ám... Elfogadtad Sitrát, a család részévé tetted, apja próbáltál lenni... De csak neked vannak profetikus álmaid! Te vagy egybefonva az idővel is. - szabályosan sziszeg. Hát... rájött. Fonódnak erősebben az ujjai a nyakam köré. - Talált egy másik medjayt az álmaival.
- Igazán? Ez remek? Mert nem egy halandóval csaltál meg, sőt meg sem sikerült csalnod. - pislogok egy kis műmosollyal.
- Kezdd el jóvá tenni amit tettél és ma a kanapén alszol. - közli velem, majd elenged és kiviharzik.
A család az életben a legfontosabb, nemde barátaim?
Vissza az elejére Go down
Jasmine Ingram
Jasmine Ingram

görög istenség

⌲ Foglalkozás :
∿ First Lady ∿
⌲ Hozzászólások :
335
⌲ Tartózkodási hely :
∿ Nem tudom∿
⌲ Csatlakoztam :
2017. Feb. 13.

Khalid Oberon Bousaid Empty
TémanyitásTárgy: Re: Khalid Oberon Bousaid   Khalid Oberon Bousaid EmptyCsüt. Aug. 08 2019, 23:22

elfogadva
welcome to our family
Tudod a járást, jó hogy itt vagy. Very Happy
Vissza az elejére Go down
 
Khalid Oberon Bousaid
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Ran Bousaid
» Amara Bousaid
» Amon Ra Bousaid
» Neda Bousaid-Faraon
» Lapis Rania Bousaid

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Ancients' Haven :: Karakter részleg :: Tagjaink :: Istenek :: egyiptomi istenek-
Ugrás: